Scenariusz na imprezę urodzinową dla dzieci

Impreza urodzinowa dla dziecka to niezwykle doniosła chwila. Praktycznie każdy mały jubilat przeżywa tę chwilę i z tego też powodu osoby dorosłe nie mogą dopuścić, by taki dzień nie był bogaty w atrakcje. 

Jeżeli koniecznie chce się mieć pewność, iż organizacja urodzin będzie przebiegała znakomicie, od przywitania do gości, aż do samego końca, trzeba wszystko przygotować niezwykle profesjonalnie. Najważniejszą sprawą są wszelkiego rodzaju gry i zabawy, które to pozwolą dzieciom na wiele godzin rozrywki, pozwolą spędzić owocnie oraz kreatywnie ten dzień.

 

../media/atrakcje/zamek.jpg

 

Jakie zabawy na imprezie urodzinowej warto przygotować by mieć pewność pełnego zaangażowania wszystkich dzieci?Spośród licznych zabaw warto postawić na wszystkie te, które kształtują kreatywność dzieci. Na pewno jedną z prostszych zabaw, ale dającą masę rozrywki jest rysowanie na balonie. Wystarczy w tym celu zakupić balony oraz pisaki. Na nienadmuchanych balonach dzieci rysują cokolwiek im przyjdzie do głowy, po czym przystępują do ich dmuchania.Bardzo ciekawą formą zabawy podczas przyjęcia urodzinowego jest skorzystanie z muzyki i przygotowanie czegoś na wzór muzeum figur woskowych.

Dzieci energicznie bawią się w takt muzyki, po czym następuje jej wyłącznie i muszą one stanąć nieruchomo. Wybrana wcześniej jedna z osób dorosłych sprawdza czy wszystkie dzieci stoją nieruchomo. Popularną zabawą jest tworzenie baniek mydlanych, jednak nie tradycyjnych, małych banieczek, a naprawdę potężnych. Do tego celu warto zorganizować naprawdę profesjonalny sprzęt do robienia baniek mydlanych, ale zabawa z tym związana jest naprawdę przednia.

Pamiętać należy jednak aby dzieci pomiędzy zabawami miały odpowiednie przerwy, by mogły skosztować smakołyków czy też cieszyć się wcześniej zaplanowanymi występami artystów. Ważne aby również wyważyć czas trwania konkretnych zabaw, nie przedłużać ich na siłę oraz oczywiście dopasować do wieku dzieci. Wiadomo iż dzieci w wieku 6 lat mają trochę inne zainteresowania niż te w wieku 11 lat. Jednak zawsze na koniec takiej imprezy urodzinowej dobrze jest zorganizować dyskotekę, naturalnie z muzyką która cieszy się zainteresowaniem naszych podopiecznych.

serwisy w naszej grupie: