Różnice w przygotowaniu zabawy urodzinowej dla małych i dużych dzieci

Każde przygotowanie imprezy dla dzieci wiąże się z licznymi problemami, powoduje że do wykonania jest wiele zadań. Jednak nie należy z tego powodu zaniechać działania, nie należy na samym starcie rezygnować z organizacji imprezy, która na pewno sprawi wiele radości dziecku. 

Warto jednak wiedzieć dokładnie w jaki sposób zaplanować imprezę dla dzieci najmłodszych, w wieku kilku lat, a jak będzie się przygotowywało urodziny dziecka w wieku 8 czy też 10 lat. Różny wiek to różne ograniczenia, to różne spojrzenie na całą sytuację, to odpowiednie rozplanowanie czasu na zabawę, specjalnych pokazów czy też posiłków.

 

../media/atrakcje/trampolina.jpg

 

Robiąc imprezę dla najmłodszych, dla dzieci w wieku przedszkolnym należy brać kilka kwestii pod uwagę. Na pewno opiekę nad takimi dziećmi powinna sprawować kilkuosobowa liczba dorosłych więc nie pozostaje nic innego jak zaproszenie kilku rodziców, którzy pomogą nad zapanowaniem nad dziećmi. Należy dokładnie zabezpieczyć mieszkanie, czyli warto przestawić wszelkie niebezpieczne rzeczy tak aby nie znajdowały się w zasięgu wszędobylskich milusińskich.

Zabawy oraz konkursy przygotowane na ten dzień powinny być nieskomplikowane oraz nie mogą zajmować zbyt wiele czasu. Również pamiętajmy aby zbytnio nie przedobrzyć z programem takiej imprezy, bo dzieci w wieku 4-6 lat bardzo szybko się męczą i nudzą.Sprawa przyjęcia urodzinowego dla dzieci w wieku szkolnym jest łatwiejsza. Już samo przygotowanie takiego przyjęcia jest doskonałą zabawą dla starszych dzieci. Tworzenie dekoracji, tworzenie drobnych potraw i wiele więcej.

Można śmiało organizować gry i zabawy na różnym poziomie. Nie muszą być one proste, można choćby zachęcać dzieci do wysiłku intelektualnego. Również nie ma problemów z przygotowaniem tematycznych programów takiej imprezy. Zabawy dla chłopców, dla dziewczynek, wszystko dopasować do zainteresowań w tej grupie wiekowej. Sama zabawa urodzinowa może trwać kilka godzin, a jeżeli będzie sprawnie poprowadzona to możemy mieć pewność że dzieci szybko się nie zmęczą.

Kiedy stawia się na stricte tematyczne programy imprez to na pewno wszystko powinno w tym dniu być powiązanie z motywem przewodnim. Czy będzie to zabawa w małych komandosów, czy też konkursy oraz zabawy związane z aktorstwem, zadbać należy o każdy detal, by nawiązywał do tematyki imprezy. W przypadku imprez dla dzieci w wieku 7-13 lat nie musimy zbytnio przejmować się upływającym czasem, czy też sytuacją związaną z tym, że jakiś element programu trochę się przedłuży.

serwisy w naszej grupie: