Przygotowanie menu na imprezy dziecięce

Przygotowanie odpowiedniego menu na imprezę urodzinową dziecka jest skomplikowanym zadaniem. Z jednej strony rodzice starają się zadbać o odpowiednie żywienie własnych pociech, z drugiej strony jakże odmawiać pyszności różnego rodzaju właśnie w taki dzień. 

Warto znaleźć złoty środek, tak by z jednej strony dzieci nie były rozczarowane tym co znajduje się na stołach, a z drugiej by nie przesadzić choćby ze słodyczami czy też innego rodzaju niezdrowym jedzeniem.Szykując jedzenie dostosujemy jego ilości do wieku dzieci. Porcje nie mogą być za duże, tak aby nie trzeba było później wyrzucać znacznych ilości jedzenia.

Jako przekąski warto przygotować małe kanapki, maksymalnie na dwa gryzy. Co do ich składników to warto postawić na różnorodność czyli zarówno kanapki z nabiałem, wędlinami czy też warzywami. Wszystko po to aby dzieci miały wybór, by mogły jeść to co najlepiej lubią. Innego rodzaju przekąski, które można śmiało zaproponować to małe babeczki, czyli już na wstępie dajemy uczestnikom zabawy trochę słodkości. Oprócz tego przygotować należy kilka sałatek, które na pewno są zdrowe, a doskonale przygotowane będą smakowały zarówno dzieciom jak i ich opiekunom.

Danie główne powinno być czymś co uwielbiają dzieci i dowolność tutaj jest naprawdę wielka. Można postawić na pizze, można zaoferować kawałki kurczaka. Pomysłów i rozwiązań jest bez liku. Warto również na stole wyłożyć drobne słodycze w miskach. Zarówno drażetki, cukierki czy małe batoniki będą idealnie pasowały i na pewno cieszyć się będą powodzeniem wśród dzieci. Obok słodyczy warto również postawić na kosze z owocami. Należy jednak je uprzednio przygotować np. owoce cytrusowe wcześniej pokroić na drobniutkie kawałki.Osobną kwestią są wszelkiego rodzaju napoje jakimi raczyć będzie się dzieci zaproszone na imprezę urodzinową.

Owszem stawiamy napoje gazowane, jednak nie w wielkich ilościach i dla równowagi warto zaproponować soki wyciskane. Odpowiednie dawkowanie napojów podczas imprez dziecięcych jest wskazane, dlatego systematycznie uzupełniajmy braki na stole, nie stawiajmy wszystkiego na początku

serwisy w naszej grupie: